Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas pierwszych Gimnazujm nr 1 w Łowiczu

W dniach 15 i 17 kwietnia w sali konferencyjnej II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu odbyło się krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas pierwszych Gimnazujm nr 1 w Łowiczu, przygotowane i przeprowadzone przez uczniów II LO, którzy mają ukończony podstawowy kurs pierwszej pomocy.
Przed przystąpieniem do ćwiczeń uczniowie II LO wraz z opiekunem, nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa i przysposobienia obronnego, panią Dorotą Urbańskąomówili i zademonstrowali zasady wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej u noworodka, dziecka i osoby dorosłej oraz układanie osoby nieprzytomnej w pozycji bezpiecznej, wykorzystując do tego celu fantomy i filmy edukacyjne. Prowadzący zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo własne ratownika oraz na prawidłowe telefoniczne wezwanie pogotowia ratunkowego. Po części pokazowej, uczniowie gimnazjum pod czujnym okiem starszych koleżanek i kolegów z II LO sprawdzali teorię w praktyce, ćwicząc na fantomach i układając poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

W ćwiczeniach pomagali gimnazjalistom: Paulina Haczykowska, Bartosz Mika, Mateusz Wojciechowski i Dawid Pawlata z klasy 3 c, Agata Erber, Natalia Liberska, Julia Stramik i Marta Grabowicz z klasy 1c, Szymon Wróbel z klasy 2b i Damian Szewczyk z klasy 1b.
Gimnazjaliści bardzo chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach.
Ww. szkolenie odbyło się na prośbę dyrektor Gimnazjum nr 1 pani Jolanty Urbanek. Obie szkoły pragną nawiązać dalszą współpracę i jeszcze w tym roku szkolnym planują przeszkolenie pozostałych klas z zakresu pierwszej pomocy.

oprac. Dorota Urbańska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content